Наскільки важливою є профілактика? Саме це сьогодні обговорювали під час засідання Координаційної ради з питань громадського здоров’я та соціально значущих хвороб Рівненської міської територіальної громади.
Серед ключових тем засідання:
- туберкульоз як соціально небезпечне захворювання та виклики для громади;
- обмеження використання антибіотиків і підвищення обізнаності населення щодо антибіотикорезистентності;
- організація та розвиток системи комплексної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, а також подальший розвиток АРТ-сервісів у громаді.
Під час засідання директор КНП «ЦПМСД «Центральний» Олена Гандзюк представила надзвичайно важливий напрям сучасної первинної медицини — презентацію під назвою: «Про трансформацію первинної ланки як ключового партнера громадського здоров’я: від лікування симптомів до управління здоров’ям пацієнта та популяризації здорового способу життя. Реалізація державної програми «Скринінг здоров’я 40+».
Важливо зауважити, що сьогодні КНП «ЦПМСД «Центральний» є лідером серед медичних закладів обласного центру, які працюють над реалізацією державної програми «Скринінг здоров’я 40+». Це результат системної щоденної роботи великого дружнього колективу, який робить ставку на профілактику, раннє виявлення захворювань і своєчасне реагування.
Скринінг — це основа профілактики неінфекційних захворювань та раннього виявлення цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, вірусних гепатитів та інших хвороб, які значно легше діагностувати й лікувати саме на ранніх етапах.
Дякуємо всім колегам за професійну увагу та відповідальну роботу. Саме в такій співпраці народжуються рішення, які вже найближчим часом будуть реалізовані та допоможуть посилити культуру профілактики, підвищити якість медичних послуг і зробити систему охорони здоров’я ще більш ефективною та доступною.



